• гр. Пловдив, ж.к. Тракия , бул. Съединение 19, ет. 2
  • shkola@slunchogled.com
fb gp sh

Учи с радост. Променяй света.

С няколко думи … Това е място, различно от всички останали.

Детска езикова школа „Слънчоглед“ е създадена през 2011 г. В нея учат деца от 3 до 15 години. В спокойна и красива среда децата научават много – с лекота и радост. А вдъхновените ни учители, с любов и внимание, предразполагат децата да разкрият неограничения си потенциал.

Добрата атмосфера в школата създава условия за разгръщане на творческите им заложби. Подкрепени от учителите си те развиват и обогатяват себе си, като учат с много радост и усмивки.

„Ние вярваме в уникалната интелигентност на всяко дете и знаем, че всички учат по различен начин и с индивидуално темпо.“

HOWARD GARDNER
Теория за множествената интелигентност

Aнглийски език

• За деца от 3 до 6 години
  • За деца от I-ви до IV-ти клас
  • За деца от V-ти до VII-и клас

Индивидуални езикови програми

За деца и възрастни

Руски език

За деца в предучилищна възраст
(навършили 5 години) и ученици

Nодготовка за матура

Английски и български език
за зрелостници

Сертификатни курсове

За деца и ученици

Всеки има творчески таланти, но не всеки от нас ги забелязва и се опитва да ги развие. За да разберете в какво наистина сте добри и какво обичате да правите, трябва да имате време да опитате различни неща. Най-различни – рисуване, градинарство, моделиране, писане на стихове, отглеждане на цветя. Когато правите това, което обичате, не е ли това истинско щастие?

Какво предлагаме?

• Рисуване и живопис за деца 5-15 години

Занимания за изучаване и овладяване на изобразителния процес, които преде всичко развиват творческите способности на всяко дете и запознават с историята на изкуствата. В часовете по рисуване ще се научиш да поставяш идея и послание при изграждането на една картина, ще работиш върху композиция, скициране, избор на цвят и форма за изразяване на идеята, ще рисуваш по натура и по поставена тема. А също ще имаш възможността да се запознаеш с деца като теб като участваш в пленери и изложби.

• Подготовка по изобразително изкуство за средните училища по изкуствата и за училища с приемен изпит по рисуване

Тук ще получиш специализирана подготовка и ще усъвършенстваш уменията си за успешно представяне на изпитите.

• Арт занимания за възрастни любители

Открийте своя талант и се насладете на приятно оползотворено време. В курса на обучение ще овладеете живописни и графични изразни средства и техники. Ще се учите на композиране в изобразителното пространство, на намиране на баланс между пропорции, форма и цвят в творбата. Ще придобиете умение да създавате триизмерен образ чрез перспектива и светлосянка, И най- важното – ще ви помогнем да формирате собствено творческо себеизразяване.

Лятна езикова школа

През юни и юли организираме лятна езикова школа.
В продължение на 3 седмици, всеки ден от понеделник до петък, полудневен или целодневен режим. С много забавни дейности комбинираме занимания по английски език със спорт, изкуство и наука. Приятно и полезно оползотворяване на лятото, в което учиш докато се забавляваш.

Летен езиков лагер

Всяка година провеждаме приключенски езиков лагер.
Децата практикуват разговорен английски език съвместно с усвояването на скаутски умения и разнообразни спортни дейности. Едно истински обогатяващо и незабравимо преживяване.