Цените на шофьорските курсове не могат да бъдат постоянна величина, тъй като всяка Автошкола сама определя цените за съответните категории. Таксите разбира се са съобразени с качеството на услугата, колко часа е теоритичното обучение, колко часа е практическото обучени и други фактори.

Цените по-долу са за 2018 година те са вариращи ОТ – ДО и са, както следва:

Цени на Шофьорски Курсове

Категория А

За водач на мотоциклет

Изпитът би трябвало да включва теоритично и практическо, но ако притежавате свидетелство за B категория се явявате само на практическия изпит.
Цените за придобиване на А категория варират: От 250 лв. до 450 лв.

Категория B

За водач на лек автомобил

Тук трябва да имате средно около 40 учебни часа теория и също толкова практика, разбира се ще са ви нобходими и допълнителни часове практика (в повечето случай 😉 ). В някой автошколи дори е възможно Вашият инструктор да бъде изпитващ.
Цените за придобиване на категория Б варират: От 350 лв. до 650 лв.

Категория C

За водач на товарен автомобил

И за тази категория отново има теория и практика, би трябвало да са разделени 20 на 20 учебни часа.
Цени за придобиване на C категория са: От 500 лв. до 750 лв.

Категория C + E

За водачи на тежкотоварен автомобил с ремарке

Обучението е теоритично и практическо средно по около 30 учебни часа, като тук има едно малко изискване – трябва да имате минимум 1 година стаж след придобиване на C категорията.
Цените на обучението варират: От 500 лв. до 700 лв.

Категория D

За водач на автобус

Обучението отново е теория (превоз на пътници) и практика. Изискването е да имате поне 2 години стаж след придобиване на C категория и навършени 21 години.
Цените варират: От 600 лв. до 800 лв.

Цени на Шофьорски изпити

Външен практически изпит за Категория А – 60 лв.
Външен практически изпит за Категория B – 60 лв.
Външен практически изпит за Категория C – 70 лв. + психо тест – 50 лв.
Външен практически изпит за Категория C+E – 70 лв.
Външен практически изпит за Категория D – 70 лв. + психо тест – 50 лв.