ЧОУ “Свети Климент Охридски” отваря врати през 1999 година. Училището е одобрено и лицензирано от МОН – РД 1441 – 12.05.1999 г. Основател на училището е г-жа Сийка Логофетова. Началото е поставено още през 1990 година с програма за ранно чуждоезиково обучение в детски градини и училища на територията на София.

Вече 14 години ЧОУ “Свети Климент Охридски” успешно отстоява своето място в българската образователна система. Интересът към училището расте с всяка изминала година. Това е добра атестация за работата на преподавателския екип. Училището е с интензивно изучаване на английски език и математика. От V-ти клас се изучава втори чужд език (немски, испански и руски).

Учениците ни ежегодно се представят успешно на Cambridge ESOL Examinations и до 7-ми клас покриват 6 нива от Европейската езикова рамка – Young Learners, А1, А2, В1, В2. Индивидуалната подготовка в паралелки до 14 ученици и допълнителните часове по математика, информатика и български език позволяват по-добро усвояване на учебния материал и успешна реализация на учениците ни.

Целите, които си поставяме

• Спокойствие и сигурност за децата
  • Високо образователно равнище
  • Модерно обучение и мислене с европейско по дух възпитание