Кои сме ние?

Трудно е с няколко думи да се предаде атмосферата и духът на нашите частно училище и детска градина. Да обучаваш, възпитаваш и се грижиш за децата на България е призвание за всеки учител в ЧОУ „Д-р Петър Берон“, гр. София.

Те са надеждата на идващото утре и смисълът на Живота ни. Ние вярваме, че всяко дете има свои идеи, мисли, представи, талант да създава, претворява своя свят и артистичен усет.

С много любов, търпение и професионализъм искаме децата да получат отлична подготовка, да станат знаещи и можещи.

Училище ``Д-р П. Берон`` - Една ``Зелена приказка``

Далеч от шума и задушната атмосфера на града, под сянката на борове и аромата на липи, училище „Д-р.П.Берон” е комфортна среда за деца на целодневен обучителен режим.

Самостоятелната учебна база, скътана в подножието на Витоша, е потопена сред зелената приказка на природата.

Спортните игрища и тенис кортът са разположени под естествената сянка на иглолистни дървета. Сред клоните им надничат пернатите обитатели на къщичките за птици, направени и поставени от малките природолюбители на училището, а катеричките – любимци на децата – са най- големите фенове на спортните им постижения.

Учебната база на училището прави реално съжителството между децата и живия свят на природата. Екологично чистата зона, в която учат, спортуват и играят нашите деца, обградени с любовта и топлината на преподавателите и персонала, раждат вътрешния мир и концентрация на учениците, създават усещането за втори дом, тук, в ЧОУ „Д-р.П.Берон”.

Преподаватели

ЧОУ „Д- р Петър Берон е утвърдено учебно заведение с добре подбрана и висококвалифицирана учителска колегия, носеща белезите на системност, екипност, критичност и професионализъм. Нашите преподаватели са хора с неизчерпаем заряд за работа и непрекъснат стремеж към педагогически иновации.

Мисията им е умело да съчетават добрата традиция на възрожденското школо с модерните форми на обучение. Използването на интерактивни методи за преподаване, добрата екипна работа между учителите от начален и основен курс, както и позитивната емоционална връзка между учители и ученици, създават толерантност и човешка топлота в училищния живот .

В този смисъл ангажираността на учителите към мотивиране на децата за учебна дейност е основна цел в педагогическата и възпитателна работа.

ЧОУ ”Д-р Петър Берон” – ЕДНА ЗЕЛЕНА ПРИКАЗКА

Нашето училище се превърна в истински английски колеж!

Далеч от шума и задушната атмосфера на града, под сянката на борове и аромата на липи, частно училище „Д-р.П.Берон” е комфортна среда за деца на целодневен обучителен режим.

Английски език в ЧОУ”Д-р Петър Берон”

Обучението по английски език в ЧОУ „Д-р Петър Берон” се осъществява съгласно изискванията на Европейската езикова рамка за качествено чуждоезиково обучение в страните от ЕС. Нашето училище работи по програмата на Британския съвет съвместно с Cambridge Esol за полагане на сертифицирани изпити по английски език и е член на Оптима – Българската асоциация за качествено чуждоезиково обучение.
+ Материална база

Училище ``Д-р П. Берон`` - Една ``Зелена приказка``

+ Преподаватели

Преподаватели

+ За училището

ЧОУ ”Д-р Петър Берон” – ЕДНА ЗЕЛЕНА ПРИКАЗКА

Нашето училище се превърна в истински английски колеж!

+ Чуждоезиково обучение

Английски език в ЧОУ”Д-р Петър Берон”

Заповед №РД14-24/20.05.1997г. – Частно Начално училище с ранно чуждоезиково обучение.
Заповед №РД14-62/24.06.1999г. – Частно основно училище с ранно чуждоезиково обучение.
Учредител и член на Българската асоциация на частните училища.
Член на Българската асоциация за качествени езикови услуги.