Адрес гр. София, бул. Васил Левски № 111
Email deyanova2006@abv.bg
МАПК4 www.azbukarche.com

„АЗБУКАРЧЕ“ Е НОВА ЛИЦЕНЗИРАНА частна детска градина,
разположена в централната част на София, на твърде удобно място – бул. „Васил Левски“ № 111.
Приема деца от 1 до 7 годишна възраст, както и за предучилищна група.
Работно време от 8.00 до 19.00 часа.

АЗБУКАРЧЕ“ е частна градина без аналог в обучението по ИЗТОЧНИ ЕЗИЦИ.
В страницата на АЗБУКАРЧЕ ще получите полезна, пълна и коректна информация, която ще Ви помогне:

• да направите най-подходящия за детето ви избор според неговите потребности и Вашите предпочитания;
  • да се ориентирате в съдържанието и организацията на цялостната дейност в занималнята;
  • да знаете какво съдържа пълния пакет от бонуси и допълнителни възможности, които може да ползва Вашето дете;
  • да сте наясно с ангажиментите, които АЗБУКАРЧЕ поема, за да му осигури условия за пълноценна подготовка;
  • ще се убедите, че в АЗБУКАРЧЕ предлагаме много предимства!
  • Възползвайте се от тях, за да бъдете спокойни за Вашето дете.

[spoiler title=“Прием“ open=“0″ style=“2″]

АКО РАБОТНИЯТ ВИ ДЕН Е ПО-ДЪЛЪГ, АКО ИСКАТЕ СПЕЦИАЛНИ ГРИЖИ ЗА СВОЕТО ДЕТЕ, ПОСЕТЕТЕ „АЗБУКАРЧЕ“

Елате и открийте нашите уникални БОНУСИ:
РАБОТНО ВРЕМЕ: 8.00-20.00 часа.

• Работим по съгласуван график с родителите и ще Ви изчакаме в края на деня, ако закъснеете да вземете своето дете;
  • Ако започвате работа в 7.30 часа, ние ще приемем Вашето дете в 7.00 часа;
  • „Елате и пробвайте“ – предлагаме на Вас и Вашето дете „адаптиционен период“, за да почувства климата в детската градина;
  • Ако Ви хареса, останете при нас, ако не, ще се разделим, като приятели.

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПОСТЪПВАНЕ:

• заявление за приемане – по образец;
  • общи условия;
  • копие от акт за раждане и лични данни на детето и родителите;
  • информационна карта за здравния статус и интереси на детето;
  • медицинска бележка от личния лекар за контакт със заразно болни
  • при първоначално постъпване и при отсъствие в течение на повече от 5 дни;
  • фекална проба за паразити (валидност 1 месец) – при постъпване и при
  • възникване на епидемична обстановка или основателни съмнения у персонала
  • на детската градина за възможен здравословен проблем;
  • микробиологична проба – за дизинтерия и салмонела – при първоначално
  • постъпване и по преценка на персонала – при необходимост;
  • информация за личния лекар на детето и телефон за връзка в спешни случаи;
  • адресна информация за детето и родителите или родителя/настойника/,
  • при когото живее постоянно, както и допълнителна адресна информация за близки на семейството лица, с които може да бъде установена връзка като резервен вариант за контакт.

Забележка:
Ако детето се прехвърля от друго детско заведение, в здравната карта да се впише датата на последното посещение.
Предоставената при записването информация се актуализира периодично при промяна на данните, което е задължение на родителя.

НЕОБХОДИМИ ВЕЩИ ПРИ ПОСТЪПВАНЕ:

• пижама за следобеден сън;
  • комплект дрехи за преобличане;
  • вътрешни обувки (пантофи);
  • детето може да носи свои играчки, след преценка от възпитателя, че отговарят на съответните изисквания;
  • мокри кърпички;
  • памперси (ако детето се нуждае).

[/spoiler]

[spoiler title=“Програма“ open=“0″ style=“2″]

Учебни дейности по образователни направления

• български език и литература за деца;
  • математика;
  • природен свят;
  • социален свят;
  • игрова култура и пресъздаване;
  • музика;
  • изобразително изкуство;
  • конструктивно-техничски и битови дейности;
  • физическа култура.

Обучение по китайски език
Обучение по английски език – втори чужд език
Спорт – по избор

КИТАЙСКИ ЕЗИК

Днес една шеста от населението на света, т.е. повече от 1 милиард души, говорят китайски език. Той е един от шестте официални езика в Обединените нации. Неоспоримо е и икономическото развитие на Китай, неговата древна култура.
Това е само една от причините да предложим на Вас и Вашите деца обучение на китайски език от ранна възраст.
Днес китайският език е прозорец към изтока, към източната култура, приятелство, образование, кариера, просперитет.
Обучението по китайски език се базира на утвърдени методики на преподаване.
За да се ускори процесът на заучаване, комуникацията между преподавателите и децата се извършва единствено на китайски език. Така се постига по-висока ефективност в езиковото обучение.
В „Азбукарче“ децата се обучават в малки групи от 10 деца, което позволява прилагането на индивидуален подход към всяко дете.
Преподавателят има възможност отблизо да следи напредъка и развитието на всяко дете, като при необходимост му оказва допълнително внимание. Изхождайки от деликатната детска психика и чувствителност, ние съобразяваме своя подход и се отнасяме с необходимата грижа, нежност и уважение.
Стремежът ни е насочен към изграждане на позитивно отношение у децата към езика и към неговото изучаване.
Ние сме убедени, че всяко дете притежава уникален талант и възможности. Ето защо децата се нуждаят единствено от нашата подкрепа и благоприятна среда, за да изявят своите заложби и таланти.
В учебната ни програма присъства задължително елементът на игри и забавление. Използваме този подход, за да избегнем загубата на концентрация и поява на нежелание да се учат.[/spoiler]
[spoiler title=“Хранителен режим“ open=“1″ style=“2″]

• първа сутрешна закуска – прясно приготвено тестено изделие, сандвич, мляко, чай;
  • плодова закуска – плодове според сезона, в неограничени количества;
  • обяд – супа, оновно ястие, салата;
  • следобедна закуска – прясно приготвено тестено изделие и сок, мляко, чай;
  • възможност за диетично меню.

Храната се приготвя от пресни биопродукти, като снабдяването с мляко, хляб и плодове се прави ежедневно.
Менюто се изготвя по детски рецептурник от медицинската сестра на детската градина.
Обядът се доставя от лицензирана за хранене на деца детска кухня.[/spoiler]

Вижте по-голяма карта