• гр. София, ж.к. „Люлин – 6“, ул. „Полк. Никола Попов“
  • 02 826 72 80 | 02 927 57 73
  • info@eks-bg.eu | office@eks-bg.eu

Началото е поставено през 1996 година, когато училищният звънец събира около петдесетина жадни за знание дечица. Целта на основателите е да създадат една първокласна и перспективна образователна институция, която да осигури отлично българско образование и интензивно изучаване на немски език.

Доверието на родителите и учениците към преподавателите от България и Германия и към техния съвременен начин на обучение, довежда до увеличаване броя на възпитаниците и до изграждане на будеща респект структура, с широк възрастов диапазон – от най-малките три годишни питомници в детската да градина до абитуриентите в гимназията.

Обучение

Ако бъдещето на Вашето дете е свързано с немския език, има поне пет причини да ни го поверите.Вижте ги тук »

Материална база

Детската градина и Основното училище са в самостоятелна сграда с обширен, богато озеленен двор с площадки за игри и спорт.Галерия със снимки »

Дневен режим

График на дневният режив за детската градина и предучилищните групи.Вижте графиците тук »

Прием

Необходими документи за записване в Детска Градина „Ерих Кестнер“ и график на записванетоВижте тук »

Учебни такси

Таксата включва обучение, учебни материали, хранене и дейностиПовече информация тук »

Материална база

Учениците са в просторни, светли и добре обзаведени класни стаи и кабинети.Галерия от снимки »

Прием

Необходими документи за записване в Предучилищен класВиж повече »

Обучение

Три причини да запишете детето си при в Частна немска гимназия „Ерих Кестнер“Вижте, кои са те  »

Учебни такси

Таксата включва обучение и учебни материалиПовече детайли »

Материална база

В Гимназията, която се помещава в източното крило на 27 СОУ и е със самостоятелен вход и двор. Галерия от снимки »

Прием

Необходими документи за записване в Немска Езикова Гимназия „Ерих Кестнер“Виж повече »
+ Детска градина

Дневен режим

+ Училище

Прием

Необходими документи за записване в Предучилищен класВиж повече »
+ Гимназия

Учебни такси

Таксата включва обучение и учебни материалиПовече детайли »

Прием

Днес в Немски училища “Ерих Кестнер” учат около 300 ученици – българи и чужденци от над десет страни. Работят преподаватели като Жени Маринова – Учител на годината.

Немски училища “Ерих Кестнер” са член на Българската асоциация на частните училища, обединяваща стремежите към едно съвременно европейско образование.